eŞirket ile Şahıs İşletmesi Nasıl Kurulur?

Girişiminiz için doğru şirket türünü seçmek süreç yönetimi için önem arz etmektedir. Bu yazımızda eŞirket ile şahıs işletmenizi nasıl kurabileceğinizi anlatacağız.

Şahıs işletmesinin avantajı diğer şirket türlerine kıyasla daha kolay kurulabilmesi ve daha düşük masraflı olmasıdır.  Yeni girişimler tarafından ilk etapta tercih edilmesinin sebebi de bu iki etkendir yani kuruluş aşamasındaki girişimin belirsizliğinden kaynaklı kuruluş ve kapanış kolaylığı ile sağladığı fiyat avantajıdır.

Şahıs şirketi kurmak istiyorum eŞirket’in avantajları nelerdir?

eŞirket size tüm süreci tek platformda yönetme imkanı sağlar. Ön muhasebe programı için ayrı, e-imza başvurusu için ayrı, ara entegratörler ile ayrı veya sanal ofis hizmeti için ayrı bir arayışa girmek zorunda kalmazsınız. Başvurunuzu yaptığınız andan itibaren tüm süreç eŞirket tarafından yönetilir. Her biri için araştırma yapmak ve ücret ödemek durumunda kalmazsınız.

eŞirket ile şahıs işletmesi nasıl kurulur?

eŞirket, kuruluş işlemleri için basit bir arayüz geliştirmiştir. Siteye üye olduktan sonra istenen bilgileri ve evrakları girerek kuruluş sürecinizi başlatabilirsiniz. Kuruluş işlemleri en kısa sürede tamamlanır ve dijital dönüşüm sürecine geçilir.

Kuruluş için gereken evraklar nelerdir?

Şirket kuruluşunun sizin adınıza gerçekleştirilebilmesi için mali müşaviriniz bazı evraklara ihtiyaç duyacaktır. Bu evraklar her şirket kuruluşunda ve muhasebesel yükümlülüklerin yerine getirilmesi esnasında ihtiyaç duyulan bilgilerdir.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İkametgah bilgileriniz
  • Yapmak istediğiniz işin detayı
  • İş yeri adresiniz (Sanal ofis sözleşmesi, Kira kontratı ya da tapu fotokopisi)

Şahıs işletmesinin sabit maliyetleri nelerdir?

İşletmeniz kurulduktan sonra kazanç elde etsin veya etmesin ödemekle yükümlü olacağınız bazı kalemler olacaktır.

1- Beyanname damga vergileri

2- Bağkur primi (sgk’lı çalışanlar hariç)

Leave A Reply

Navigate